Yüksek topuklu ayakkabılar şüphesiz şık ve resmi kıyafetler için ideal bir seçimdir. Fakat zamanla onları giymek gittikçe zorlaşır. Sizin için daha uzun süre yüksek topuklu ayakkabıları nasıl giyebileceğinizi anlattık.
Topuklu ayakkabılar bacaklarınızın daha uzun ve şekilli görünmesini sağlar ve boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur. Bu kombinasyon özgüveninizi artırabilir ve gece dışarı çıkarken daha zarif görünmenizi sağlar.Çok sık aralıklarla veya çok uzun süre giyilirse, duruş ile ilgili sorunlara neden olabilirler. Peki, saatler boyunca yüksek topuklu ayakkabı nasıl giyilir? İşte püf noktalar...Topuklu ayakkabınızı donduruca saklayın
çocuk modası >
Bu uygulama için 2 seçenek sunduk:En hızlı seçenek yüksek topuklu ayakkabılarınızı plastik bir torbaya koymak ve dondurucuda saklamaktır.Bununla birlikte, fazladan zamanınız varsa, ayakkabıların içine iki torba su koyun ve su buza dönene kadar dondurucuda bırakın.Bu, ayakkabıların biraz genişlemesine ve giydiğiniz zaman daha rahat olmalarını sağlar. Ayrıca ayaklarınıza yumuşak gelecektir ve daha az aşındırıcı olacaktır.

Topuklara ped ekleyin

Pedleri ayakkabılarınızın topuklarına ve baş parmak kısımlarına yerleştirebilirsiniz ve ayak ağrısını hafifletmeye gerçekten yardımcı olabilirler. İhtiyacınız olması durumunda, çantanızda bir çift ped bulundurmak kullanışlı olacaktır.

İki defileleler parmağınızı bantlayın

Bir söylentiye göre, ayaklarınızın üçüncü ve dördüncü parmaklarını birbirlerine yakınlaştırırsanız, yüksek topuklu ayakkabılarınızı gün boyu herhangi bir sorun yaşamadan giyebilirsiniz.Bunun altında yatan olası açıklama, bu parmakları bir araya getirerek ayağınızın o bölgesindeki baskıyı azalttığı yönündedir.

Talk pudrası kullanın

Talk pudrasını ayağınıza ve ayakkabının içine serpmek çok yararlı olabilir. Bu, ayakkabılarda rahatsızlığa yol açan ayak terinin ve nemin önlenmesine yardımcı olacaktır. Ayak teri ve nemin en yaygın sonucu ayakların hamile modası su toplamasıdır.Sağlıklı ayaklara sahip olmanın önemini de unutmayın. Düzenli bir şekilde nemlendirici kullanılması cildi güçlendirir; kuru ciltte su kabarcıklarının ve nasırların daha kolay oluştuğunu unutmayın.

Ayakkabının tabanını zımparalayın

Yüksek topuklu ayakkabılar yeniyken, yürürken genellikle çok dikkatli olmanız gerekir. Bunun nedeni yeni ayakkabıların tabanlarının çok kaygan olmasından ötürü düşmenize ve yaralanmanıza neden olabilmesidir.Bunu önlemek için birkaç seçenek mevcut. Bunlardan biri pürüzlü hale getirmek için tabanı zımparalamaktır. Başka bir alternatif tabana bir bıçak veya makas kullanarak ince kesikler atmaktır.

Son olarak, tabana biraz şekerli gazoz dökün ya da suyun içine limon ve şeker katarak tabana sürebilirsiniz. Bu karışım yüzeyin yapışkan olmasını sağlayacak ve kayma ve düşmelerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.